Bänd

2006. aastal oma esiksingli „Vaevu hingan“ üllitanud Eesti esimene ja seni ainus krati-metalit viljelev HND leidis kiirelt tee kuulajate südametesse ja Eesti raadiote ning telejaamade pleilistidesse. Juba järgmisel aastal ilmunud debüütalbumi “Paturaamat” muutis omapäraseks aga raamatustiilis kujundus, mida siinsed rokisõbrad veel näinud polnud. Bändi esikalbum leidis muusikasõprade seas suurepärast vastukaja.

2008. aastal ilmunud duubelalbumiga “Aivaravai” (CD+DVD) tegi HND ajalugu – esimese bändina Eestis jagati plaati täiesti tasuta. Aasta hiljem, 2009. aasta 9. oktoobril ilmus järjekorras juba kolmas kauamängiv “Päikesepilkajad”. Albumilt pärinevad sellised raadiohitid nagu “Kõverpeegli rahvas”, “Päikesepilkajad” ja “Langenud inglite maal”.  Kõik kolm singlit leidsid koha ka 2009. aasta Raadio 2 kuulajate poolt kokku pandud tabelis “Aastahitt”. Kõrgeima positsiooni napsas “Kõverpeegli rahvas” platseerudes kohale nr 10. 2010. aastal oli bänd Eesti Muusikaauhindadel nomineeritud rahva lemmiku kategoorias.

Bänd, kuhu kuuluvad Tarvo MölderMadis SaviTarmo PõiklikAndi Aus ja Meelis Tauk, on oma tegutsemisaja jooksul andnud märkimisväärse hulga kontserte ning on nõutud live-esinejana astunud üles pea kõikides Eesti rokiklubides. 2008. aastal soojendas HND ligi 5000 muusikasõbra ees Saku Suurhallis ansamblit Def Leppard ja 2013. aastal samas kohas Scorpionsi Eesti kontserdit.

Pärast mõneaastast loomepausi on HND taas tegudele asunud ning 2021. aastal tehti uus remix ja masterdus 2009. aasta albumile „Päikesepilkajad“ ning uus video 1986. aasta lastelavastusest „Lumekuninganna“ tuntuks saanud „Nõuniku laulu“ veidi käredamale kaverile. Kui hoolikalt loo sõnumit kuulata, on üsna selgelt aru saada, et 35 aastaga ei ole maailmas suurt midagi muutunud.

2022. aastal avaldas HND uue singli „Saja aasta eest“, mille ühiskonnakriitilised sõnad on inspireeritud Eesti riigitegelase Jaan Tõnissoni 1939. aasta kõnest.

2023. aasta oktoobris ilmus bändi neljas album „Täiuslik torm“, mille kõlapildi eest vastutas Rootsi üks tipp-masterdajaid Tony Lindgren, kelle käe all on muuhulgas valminud ka selliste tuntud metalbändide nagu Paradise Lost, Dimmu Borgir ja Soilwork albumid. Plaadi materjal on eelkõige bändiliikmete oma pihitool ja loomelõuend, aga autorite hulgast leiab lisaks ka selliseid nimesid nagu Aapo Ilves, Sulliwan ja Liis Lass.

Tarvo Mölder

Vokaal

Madis Savi

Kitarr

Meelis Tauk

Kitarr

Tarmo "TP" Põiklik

Bass

Liitu HND+ uudiskirjaga

Vorm näidis